O firmie

 

Firma marstall powstała w 1974 roku w odpowiedzi na zmieniające się warunki utrzymywania i użytkowania koni. Wieloletnia praktyka jednostronnego żywienia koni sianem i owsem w obliczu problemu coraz uboższych gatunkowo łąk i pastwisk oraz coraz mniej wartościowej paszy objętościowej z czasem okazała się niewystarczająca, by pokryć w pełni zapotrzebowanie koni na energię i składniki odżywcze. Co więcej, wymagania użytkowe względem koni stale rosną, zaś warunki chowu odbiegają coraz bardziej od naturalnych.

marstall jest pierwszym w Europie producentem pasz dla koni o różnorodnym i naturalnym składzie, w oparciu o ziarna zbóż poddane hydrotermicznej obróbce w celu zwiększenia ich przyswajalności. Pomysłodawca produktu, Szwajcar Moritz Spring, wprowadził w 1974 roku na rynek pierwszą paszę typu müsli zapewne nie przypuszczając wówczas, że będzie to początek tak wielkiego sukcesu. Jego wizja żywienia koni doskonale sprawdziła się w praktyce, zaś początkowo niewielkie przedsiębiorstwo skupiające jedynie 20 osób rozrosło się w prężnie działającą firmę o międzynarodowym zasięgu, z oddziałami w Niemczech i Holandii.

Firma marstall mimo odniesionego sukcesu nie działa schematycznie – na bieżąco śledzi kolejne publikacje i badania naukowe w dziedzinie żywienia koni, by ulepszać receptury i tworzyć nowe produkty zgodne z najnowszym stanem wiedzy. Od dekad marstall wspiera zarówno prywatne, jak i państwowe projekty badawcze, które wyznaczają kierunki dalszego rozwoju firmy oraz produktu. Również bezpośredni kontakt z jeźdźcami i właścicielami koni daje nieoceniony zasób informacji na temat ich potrzeb oraz problemów, z jakimi stykają się na co dzień.

Produkcja pasz od początku istnienia marki opiera się o najwyższy standard jakości, z wykorzystaniem najlepszych surowców, najnowszych technologii oraz aktualnej wiedzy połączonej z tradycją. Grupa marstall wywodzi się z alpejskiego regionu Allgäu znanego z wysokowartościowych łąk, zaś centrala w Weissachmühle może się poszczycić ponad 250-letnią tradycją w produkcji pasz dla zwierząt gospodarskich. Dzięki uruchomieniu kolejnych, niezależnych zakładów produkcyjnych produkty firmy marstall łączą w sobie cenne doświadczenia wielu pokoleń – wszystko dla dobra konia!

              

   

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl