

Szybko, obiektywnie i - co najważniejsze - samodzielnie! Skala BCS to doskonałe narzędzie do oceny kondycji Twojego konia. Jeśli ciężko Ci obiektywnie ocenić, czy Twój koń jest dobrej formie, ten wpis jest właśnie dla Ciebie.
Leczenie wrzodów u koni przebiega wielotorowo. Po pierwsze – leki zapisane przez weterynarza. Po drugie – odpowiednia dieta. Po trzecie – zioła i suplementacja. Po czwarte – redukcja stresu.
Pora na „Chwilę prawdy” i „Dlaczego ja” – czyli jak wygląda diagnostyka i dlaczego akurat Was spotkało to fatum.
Czy możemy wychwycić wcześniej, że z naszym podopiecznym dzieje się coś niedobrego? Oczywiście, że tak!
RAO to przewlekłe i nieuleczalne schorzenie dróg oddechowych, które w swoim przebiegu jest bardzo podobne do astmy u ludzi. Szybkie rozpoznanie i wdrożenie leczenia może jednak znacząco spowolnić, a nawet zatrzymać rozwój choroby ma lata.
W okresie letnich upałów jak bumerang wraca temat prawidłowego nawodnienia, a właściciele koni szturmują sklepy jeździeckie siejąc spustoszenie na półkach z elektrolitami. Czym one są, po co się je podaje i w jakich okolicznościach?
Tym razem poruszymy temat energii - czyli jak rozsądnie dobierać dawki pasz treściwych jesienią i zimą oraz dlaczego więcej nie zawsze znaczy lepiej :) Kilka słów o żywieniu koni rekreacyjnych...
O grudzie i infekcjach oraz jesiennych spadkach wagi - skąd się biorą i jak wspomagać konie odpowiednim żywieniem?
Przed naszymi końmi trudny czas. Co na nie czyha w okresie jesiennym i jak pomóc im przetrwać do wiosny w dobrym zdrowiu i kondycji?
Kiedy melasa jest cennym dodatkiem do pasz, a kiedy należy ją ograniczać lub wyeliminować z końskiej diety?
Czy zastanawiałeś się, jakie realnie zapotrzebowanie ma Twój koń na energię i składniki odżywcze zależnie od pracy, jaką wykonuje? Jeśli dotychczas sądziłeś, że wraz z rosnącym obciążeniem wzrasta przede wszystkim zużycie energii, koniecznie przeczytaj ten wpis.
Białko - kiedy przyjaciel, kiedy wróg? Dlaczego zawartość protein w paszy jest tak ważna i jak dobierać produkty do konkretnych koni i ich potrzeb?
Jedni właściciele nie wyobrażają sobie bez sieczki dla koni, końskiego posiłku, inni uważają je za zbędną pozycję w budżecie. Wyjaśniamy, dlaczego warto wprowadzić sieczki dla koni do codziennej diety.