Wszystko co powinieneś wiedzieć o meszu
Wszystko co powinieneś wiedzieć o meszu

Mesz jest to mieszanka paszowa uzupełniająca dla koni do podawania na mokro, po wcześniejszym zalaniu ciepłą, ale nie wrzącą wodą. Zalany mesz zostawiamy na około 15 minut, żeby przestygł, uwolnił śluz z siemienia lnianego oraz napęczniał. Gdy decydujemy się na mesz to podajemy go koniom regularnie, co drugi dzień (nie rzadziej, nie częściej) jako posiłek dodatkowy lub zamiennie np. z kolacją. Jest on lekkostrawny, a zarazem odżywczy i pożywny. Doskonale pobudza apetyt.

czytaj całość »
Co to jest lipcówka u koni?
Co to jest lipcówka u koni?

Lipcówka, czyli letnia egzema, a inaczej sezonowe alergiczne zapalenie skóry koni, które jest spowodowane najczęściej nadwrażliwością na jad owadów prowadzi u koni do nadmiernego świądu oraz problematycznych zmian skórnych. Ogólnie mówiąc jest to po prostu alergia, która bardzo uprzykrza życie naszym koniom. Jak sobie radzić z lipcówką? Odpowiedzi znajdziecie w poniższym artykule.

czytaj całość »
Jak pomóc przetrwać koniom w trakcie upałów?
Jak pomóc przetrwać koniom w trakcie upałów?

Wysokie temperatury i upały dają się we znaki nie tylko nam, ale również naszym koniom. W takie dni bardzo ważny jest stały dostęp do wody nie tylko w boksie, ale również i na pastwisku. Trzeba również pamiętać, że w upalne dni konie piją znacznie więcej, dlatego należy przeprowadzać regularne kontrole ilości wody, czy nie jest jej za mało, czy się nie skończyła, albo jej resztka za bardzo nie nagrzała. 

czytaj całość »
Wrzody u koni
Wrzody u koni

Wrzody to nic innego jak zapalenia, nadżerki i owrzodzenia ścian błon śluzowych żołądka i jelit, które są bardzo bolesne dla koni i mają szereg konsekwencji. Choroba wrzodowa jest już chorobą cywilizacyjną u koni i dotyka ona aż 80-90% populacji wszystkich koni w każdym wieku, a także typów i ras. 

czytaj całość »
Elektrolity - jak wybierać, kiedy podawać?
Elektrolity - jak wybierać, kiedy podawać?

W okresie letnich upałów jak bumerang wraca temat prawidłowego nawodnienia, a właściciele koni szturmują sklepy jeździeckie siejąc spustoszenie na półkach z elektrolitami. Czym one są, po co się je podaje i w jakich okolicznościach?

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl